FB pinterest email

15 października 2013

Mali modele

Modeling i świat mody to bardzo groźny i niebezpieczny świat. Wyzysk, ocenianie na podstawie wyglądu, traktowanie człowieka jak przedmiot na aukcji... Dlaczego więc na siłę wciągamy w niego nasze dzieci?
Siedziałam sobie dziś rano z młodszym i nagle moją uwagę zwrócił rozpoczynający się w telewizji program o małych dziewczynkach, które matki zapisują na konkursy piękności. Występują już nawet kilkumiesięczne maluchy. Za wszelką cenę walczą o nagrodę główną, która przeważnie jest niemałą suma pieniężną.
Zastanawia mnie fakt, dla kogo te dziewczynki tak się poświęcają. Dla siebie i spełnienia swoich marzeń o byciu miss, czy raczej dla niespełnionej w młodości matki?
No bo przecież większość z nich na co dzień nie nosi sztucznej opalenizny, nie doklejają sobie długich po brwi rzęs i nie doczepiają tipsów z finezyjnymi wzorkami.
No bo sami popatrzmy na to zdjęcie i zastanówmy się, co pięknego jest w takiej dziewczynce? Pomińmy fakt dodania efektów przez Photoshop. Sam puder i masa niepotrzebnych specyfików upiększających.
źródło: http://www.smh.com.au

To zdecydowanie nie dla mnie! Nie przekonuje mnie fakt, że zawody uczą ZDROWEJ rywalizacji, że nie zawsze w życiu da się wygrać. Nie raz słyszałam wyzwiska w kierunku koleżanek, płynące z ust małych miss. No i gdzie tu kultura i podstawowe maniery? Te dziewczynki to rozpieszczone potworki, tupiące nogami i wrzeszczące na własnych rodziców. Często zachęcane do kolejnych występów poprzez przekupstwo.
Gdzie tu pasja do zawodów?
Samozadowolenie z tego, co się robi.
Uczenie się na błędach.
Przyjmowanie porażki z pokorą. Wyciąganie wniosków z każdego pokazu.
Zwyczajnie jestem oburzona i uważam, że takie konkursy powinny być zakazane do pewnego wieku. Co najmniej do osiągnięcia pełnoletności (chociaż wiek skończonych osiemnastu lat nie gwarantuje zdroworozsądkowego myślenia!).
A jakie jest Wasze zdanie?
Posłalibyście dzieciaki na takie konkursy z blichtrem?
A może macie jakieś doświadczenie w tym kierunku?
Może wysyłaliście zdjęcia dzieciaków do agencji dla małych modeli?

A tu zdjęcie z wczorajszego wyjścia na spacer. Ale było zabawy w rzucaniu się liśćmi. Tego nam było potrzeba.


5 komentarzy:

 1. te konkursy są chore i powinny być zakazane, bo spadły do takiego poziomu, że NIC dobrego z nich nie da się wykrzesać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie,nie,nie! W życiu nie wysłałabym moich córek na taki konkurs. Choć nie jestem przeciwna dzieciom biorącym udział w reklamach TV, o tyle konkursom piękności mówię NIE!

  OdpowiedzUsuń
 3. Never ever nie posłałabym córki na coś takiego

  OdpowiedzUsuń
 4. Tojest chore te dzieci na pewno nie chcą iść na takie koneursy tylko ich zmuszają :/ porażka!

  a TWÓJ synuś jak zawsze cudny i uśmiechnięty.!
  Pozdrawiam i u mnie new.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio na spacerach słyszę: mama, tu zrobisz zdjęcie?
   Model mi rośnie :D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...