FB pinterest email

21 sierpnia 2013

dziwne imiona dziecięce

Dziś na stronie supermamy.pl przeczytałam artykuł, który zmotywował mnie, do napisania notki na blogu.
Specjalnie dla was wklejam częśc artykułu:
Niektóre imiona wywołują skojarzenia z sukcesem, prestiżem. Inne z uprzejmością, popularnością, a jeszcze inne budzą negatywne skojarzenia.
Nie należy natomiast zapominać, iż wybór imienia dla dziecka może mieć ogromny wpływ na jego dalsze życie. Może zarówno pomóc w odniesieniu sukcesu jak i zdeterminować kompletną porażkę.
Powszechnie uważa się, że najlepsze i najbezpieczniejsze są imiona tradycyjne. Podobno im bardziej wydumane, tym ich właściciel będzie miał ciężej w życiu.
Naukowcy w tej dziedzinie zgodnie uważają, że całą winę ponoszą rodzice.


Zastanawia mnie, co powoduje, że rodzice nadają swoim dzieciom takie, a nie inne imię. Chcą byc modni? Bardziej się wyróżniac? Czy nadając córeczce imię ORALIA, z góry skazujemy ją na niepowodzenie i wyśmianie przez rówieśników? Czy WITALIS będzie miał gorzej w życiu niż PIOTR?


Jakie były najbardziej wymyślne imiona dzieci, z którymi się spotkaliście w swoim najbliższym otoczeniu?
Uważacie, że nasze państwo faktycznie powinno wprowadzic ustawę o swobodzie nadawania imiona pociechom?
Ja chyba osobiście nie chciałabym żeby moja synowa miała na imię APPLE (ang. jabłko). A już nie wspomnę o swoich wnukach!


Już niedługo na blogu notka o przebytej niedawno sesji zdjęciowej. Pierwszej profesjonalnej. I jej efekty. Póki co na naszym fanpage'u na fb możecie zobaczyc trzy z kilkudziesięciu zdjęc. Zapraszamy serdecznie! O notce oczywiście poinformujemy.


pozdrawiam serdecznie,
~ Mama Marta


* zdjęcie znalezione w wyszukiwarce google.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...